مبین نت گستران | Mobin Net Gostaran

  • افزایش اندازه فونت
  • Default font size
  • کاهش اندازه فونت
اینترنت نامتقارن / ADSL

تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت

تعرفه سرویسهای طلایی

تعرفه سرویسهای نقره ای

 

نکات قابل توجه :

تمامی قیمت های لیست فوق به ريال می باشد.

هزینه نصب و راه اندازی سرویس بصورت حضوری  150.000 ريال می باشد.

هزینه آبونمان مخابرات ماهیانه ،  10.000 ريال می باشد که در کلیه مبالغ سرویس های فوق اضافه شده است.

از ساعت 2 بامداد تا 7 صبح ، ترافیک مصرف شده کاربران سرویس DSL بصورت رایگان خواهد بود.

طبق قوانین ابلاغ شده اشخاص حقیقی تنها امکان تهیه سرویس با سرعت 128Kbps را دارند و جهت دسترسی به سرعت بالاتر می بایست مدارک لازم را ارائه نمایند. سرویس‌های دارای سرعت بالاتر از 128 كیلوبیت تنها برای اشخاص حقوقی و نیز جامعه علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی كشور قابل ارایه است.

طبق ماده 16  و 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17/02/1387 کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در کلیه صورت حسابهای صادره توسط پیشگامان و برای هر مرحله پرداخت 2.2 % مالیات و 1.8 % عوارض (در کل 4 % عوارض و مالیات) محاسبه و از مشترک اخذ میگردد و در کلیه مبالغ سرویس های فوق اضافه شده است.

مبنای محاسبه حجم مصرفی کاربر ، مجموع حجم دریافتی (Receive) و ارسالی (Send) می باشد .

در سرویس های حجمی که بصورت چند ماهه ( سه ماهه – شش ماهه و یک ساله ) خریداری شده ، حجم سرویس بصورت شناور میباشد : بطور مثال : مشترکی که سرویس 128 حجمی 2 گیگ 3 ماهه را دارد می تواند در همان ماه اول 6 گیگ حجم اختصاصی سرویس را مصرف نماید که در صورت رخ دادن این مورد مشترک می بایست برای استفاده مجدد حجم اضافی خریداری نماید.

 

 

ضرورتهای جلوگیری از تاخیر در نصب

برای آن كه بتوانید از خدمات اینترنت پرسرعت مبین نت، در سریعترین زمان ممكن استفاده نمایید رعایت برخی از نكات از سوی شما نقشی اساسی خواهد داشت. به همین خاطر، توجه شما را به رعایت موارد زیر طی فرایند سفارش تا نصب جلب می نماییم    :

1.     فرم‌های درخواست سرویس، قرارداد و رضایت‌نامه‌ی مخابراتی را به دقت تكمیل كنید و مراقب باشید چیزی از قلم نیافتد.

2.     چنانچه به عنوان شخصیت حقوقی (شركت یا سازمان) درخواست سرویس كرده‌اید، همه‌ی فرم‌ها و مستندات یادشده باید ضمن مهر شدن، به امضای صاحبان امضا برسد.

3.     آخرین قبض پرداخت شده‌ی تلفن خود را همراه مدارك ارسال كنید.

4.     تلفن‌های تماسی را در فرم‌ها ثبت كنید كه كارشناسان بتوانند برای انجام هماهنگی‌های مختلف و مراجعه برای نصب، بی‌درنگ به شما دسترسی داشته باشند.

5.     در ساعاتی كه برای مراجعه‌ی نمایندگان و كارشناسان نصب با شما هماهنگ می‌شود، حتما” حضور داشته باشید.

 

نحوه تماس با بخش فروش

 

مشتریانی كه برای اولین بار با مبین نت تماس برقرار می‌كنند و قصد خرید سرویس‌  را دارند، با كارشناسان فروش در ارتباط خواهند بود و پس از انعقاد قرارداد برای انجام مراحل بعدی از جمله تكمیل مدارك، هماهنگی نصب و … با كارشناسان خدمات فروش و پشتیبانی در ارتباط خواهند بود.

برای برقراری ارتباط با هر یك از گروه‌ها نیز می‌توانید با شماره تلفن 22070204 (6خط) تماس حاصل نمایید.

1.     گروه كارشناسان فروش، داخلی: 601

2.     گروه كارشناسان پشتیبانی و خدمات فروش، داخلی: 602

 

 

راهنمای نصب مودم ADSL

شما می توانید،مودم خریداری شده‌ی خود را شخصا نصب نمایید. برای این منظور می‌توانید راهنمای نصب هر  یك از مودم‌ها را دانلود و مطابق مراحل مختلف آن پیش روید.

1.     دریافت فایل درایور مودم‌ها

2.     راهنمای نصب مودم (Asus AM602 COMBO)

3.     راهنمای نصب مودم Paradyne 6211

4.     راهنمای نصب مودم BiPAC 5200 Series

5.     راهنمای نصب مودم  CT507

6.     راهنمای نصب مودم Billion 7300

 

مراحل انجام سفارش

برای سفارش خدمات               +ADSL2       پیش از هر چیز باید مطمئن شوید كه خط تلفنی كه برای        دریافت خدمات از آن استفاده خواهید كرد، در محدوده‌ی سرویس دهی مبین نت  قرار داشته باشد  .

یادآوری این نكته ضروری‌ست كه  +ADSL2  تنها بر روی زوج سیم‌های مسی قابل ارائه است. بنابراین اگر خط تلفن شما به وسیله فیبر نوری از مركز مخابرات تامین شده است امكان راه‌اندازی خدمات +ADSL2 بر روی آن وجود ندارد. در این صورت، توصیه می‌كنیم با كارشناسان شركت مبین نت تماس بگیرید تا بهترین راهكار جایگزین را به شما پیشنهاد دهند.

توجه شما را به نكاتی درباره‌ی مراحل انجام كار جلب می‌كنیم:

1.        میزان همكاری شما در تهیه‌ی مدارك، پاسخ‌گویی به تلفن و حضور برای نصب تاثیر به سزایی بر مدت زمان انجام كار دارد.

2.         روزهای هفته در ارائه سرویس نقش بسزایی دارد ، در نتیجه بسته به آن كه سفارش در چه روزی از هفته (ابتدا یا پایان هفته) ثبت شده باشد، می‌تواند متفاوت باشد.

3.         بخشی از زمان یادشده خارج از اختیار شركت مبین نت است و می‌تواند بسته به مركز مخابراتی متغیر باشد.

4.        اگر اختلالاتی در خط تلفن پس از رانژه شدن باشد ، باید این اختلال توسط مركز مخابراتی پس از نصب بر طرف گردد.

 

پیش نیاز استفاده از ADSL

برای استفاده از خدمات     +ADSL2مبین نت پیش از هرچیز باید مطمئن شوید كه مركز تلفنی كه خط تلفن شما در آن قرار دارد تحت پوشش خدمات مبین نت است. برای   این كار می‌توانید به صفحه‌ی بررسی وضعیت دسترسی مراجعه و فعال بودن پیش شماره  خود را كنترل كنید.

دسترسی به فناوری DSL   به كمك دو دستگاه ویژه كه در محل مشترك متقاضی و مركز خدمات‌رسان نصب می‌شوند، امكان‌پذیر می‌گردد.

دستگاهی كه در محل مشترك نصب می‌شود، دستگاهی‌ست به نام CPE   كه در اصطلاح عموم به آن مودم ADSL   گفته می‌شود. این دستگاه نقطه‌ی برقراری ارتباط بین كامپیوتر كاربر به خط DSL   است.

CPE به روش‌های متفاوتی به دستگاه مشتركین وصل می‌شود كه یكی از متداول‌ترین آن‌ها استفاده از اتصالات USB است. در مركز ارائه‌ی خدمات نیز از دستگاهی به نام DSL Access Multiplexer یا DSLAM استفاده می‌شود كه موجب می‌شود مشتریان توسط یك اتصال با ظرفیت بالا به اینترنت دسترسی پیدا كنند.

با این توضیحات، پیش نیاز استفاده از  خدمات +ADSL2 این است كه تجهیزات یادشده در مركز مخابراتی شما نصب شده باشد. مودم ADSL را شركت مبین نت در اختیار شما قرار خواهد داد. بنابراین، برای آن كه مطمئن شوید مركز مخابراتی شما تحت پوشش خدمات مبین نت قرار دارد، چهار رقم اول شماره تلفن خود را در میان پیش‌شماره‌های فعال جست و جو كنید.

 

چرا از ADSL استفاده کنیم ؟

 

دسترسی   آسان و همیشگی، قیمت مناسب در مقایسه با سرعت و سادگی كاربری از مهم‌ترین دلایل استفاده از این فناوری در میان كاربران است. استفاده از فناوری اینترنت پرسرعت (ADSL ) ویژگی‌ها و مزایایی را برای کاربران و استفاده‌کنندگان از آن به همراه می‌آورد که برخی از آنها عبارت است از:

1.    دسترسی به اینترنت به صورت شبانه‌روزی و مداوم بدون نیاز به شماره‌گیری، بدون قطع شدن و بدون هزینه‌ی تلفن

2.       مشغول نشدن خط تلفن و امكان استفاده‌ی هم‌زمان از تلفن و اینترنت

3.   دسترسی به اینترنت با سرعتی به مراتب بیش از سرویس Dial Up تا 40 برابر سرعت برقراری ارتباط از طریق شماره‌گیری، 25 مگابیت بر ثانیه دریافت و 1.5 مگابیت بر ثانیه ارسال

4.      هزینه‌ی مناسب در مقابل كیفیت و سرعت

5.      استفاده‌ی هم‌زمان از تلفن، نمابر  و … به هنگام استفاده از اینترنت

6.      برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت بدون نیاز به استفاده از كابل اختصاصی جدید

7.      برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت برای ایجاد شبكه مجازی خصوصی (VPN )

8.      برقراری ارتباط پر سرعت با اینترنت برای بهره‌گیری از امكانات ویدیویی و صوتی در اینترنت و ویدیو

9.      امكان استفاده از ویدیو كنفرانس

10.  كاربری آسان و بی‌دردسر برای كاربران خانگی

 

 

ویژگی های ADSL

 

بخش‌هایی از آنچه در این جا بیان شده است ویژگی‌های عمومی فناوری ADSL است و بخشی دیگر منحصرا" ویژگی فناوری + ADSL 2 است:

1.        دسترسی به اینترنت به صورت شبانه‌روزی و مداوم بدون نیاز   به شماره‌گیری، بدون قطع شدن و بدون هزینه پالس تلفن

2.        مشغول نشدن خط تلفن و امكان استفاده هم‌زمان از تلفن و  اینترنت

3.         دسترسی به اینترنت با سرعتی به مراتب بیش از سرویس Dial Up

4.        دسترسی به اینترنت با حداكثر سرعت 3 برابر بیش از حداكثر سرعت در روش ADSL و با بعد پوشش‌دهی بالاتر

5.        پوشش مناطق مخابراتی متعدد در سراسر شهر تهران

6.        امكان ارایه خدمات برای مشتركانی كه در فواصل دورتر از مراكز مخابراتی قرار دارند

7.        صرفه‌جویی در مصرف برق نسبت به روش Dial Up

8.        ضریب خطای پایین‌تر در جلوگیری از ایجاد خدشه در مكالمات صوتی در مقایسه با Dial Up

9.        كاهش زمان شروع اولیه به هنگام ارتباط با اینترنت از حدود 10 ثانیه به 3 ثانیه در مقایسه با Dial Up

10.     تطبیق سرعت به هنگام تداخل امواج و جلوگیری از قطع شدن ارتباط به هنگام مزاحمت امواج رادیویی، تغییر درجه حرارت، وجود رطوبت و دیگر عوامل محیطی

11.     استفاده از تجهیزات پیشرفته در ارایه‌ی خدمات

12.     پشتیبانی موثر و 24 ساعته از خدمات ارایه شده

 

 

 

آشنایی با فن آوری ADSL

براي برقراري ارتباط پرسرعت و بدون قطعي با اينترنت، طراحي و در اختيار كابران قرار گرفته است، مي‌تواند به خوبي سهولت دسترسي مداوم به اينترنت را براي كاربران با سرعت قابل ملاحظه‌اي فراهم سازد.

با بهره‌گيري از فناوري( ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line كاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از يك خط تلفن، كامپيوتر و مودم ADSL بدون مشغول كردن خط تلفن، به صورت دايم و با سرعتي بالا به اينترنت متصل شوند. به سخني ديگر، با استفاده از اين فناوري، امكان استفاده‌ي دو منظوره از يك خط تلفن فراهم مي‌گردد تا ضمن استفاده از خط تلفن براي مكالمه‌هاي تلفني، از آن براي برقراري ارتباط پرسرعت و بدون قطعي با اينترنت و بدون هزينه‌ي پالس تلفن بهره جست. در حقيقت، با استفاده از اين فناوري، مي‌توان از يك خط تلفن افزون بر انتقال صوت، براي انتقال داده نيز استفاده كرد تا ضمن اين كه خط تلفن به صورت عادي براي كاربردهاي مكالمه و ارسال و دريافت نمابر مورد استفاده قرار مي‌گيرد، براي انتقال داده نيز به كار گرفته شود.

افزون بر امكان استفاده دو منظوره از يك خط تلفن، آنچه كه اين فناوري را از ديگر فناوري‌هاي اتصال به اينترنت متمايز ساخته، سرعت بالاي آن است. به گونه‌اي كه مي‌توان با استفاده از ADSL با سرعتي تا 40 برابر بيشتر از اتصال از طريق شماره‌گيري تلفني به اينترنت متصل شد. در توضيح اين فناوري و استفاده دو منظوره از يك خط تلفن بايد گفت، اساس اين فناوري بر مبناي استفاده از فضاي خالي سيم‌هاي مسي تلفن قرار دارد. بدين ترتيب كه سيم مسي تلفن همانند لوله‌اي‌ست كه هنگام استفاده از تلفن براي مكالمه‌هاي صوتي، تنها قسمت اندكي از فضاي آن به كار گرفته و مشغول مي‌شود.

بر اين اساس، به سادگي مي‌توان از فضاي استفاده نشده سيم مسي خط تلفن براي كاربردهاي ديگر همچون انتقال داده‌ها آن هم با سرعت بالا و هم‌زمان با انتقال اطلاعات صوتي بهره گرفت. نكته‌ي جالب توجه آن كه براي اين كار تنها استفاده از يك دستگاه مودم ADSL و يك دستگاه تفكيك‌كنندهSplitter كافي‌ست و كاربران نيازي به استفاده از تجهيزات پيچيده و خاصي براي اين منظور ندارند و تنها با به كارگيري اين دو و اتصال آنها به رايانه و خط تلفن مي‌توانند به سادگي به ارتباط پرسرعت با اينترنت دسترسي يابند. نصب و راه‌اندازي اين فناوري به سهولت انجام مي‌شود و پس از به كارگيري آن، نيازي به شماره‌گيري براي اتصال به اينترنت وجود ندارد و با روشن كردن دستگاه كامپيوتر، به طور مستقيم اتصال به اينترنت نيز برقرار خواهد بود.

در حال حاضر، فناوري ADSL امكان دريافت داده‌ها را با سرعتي تا حد 8 Mbps و ارسال داده‌ها را با سرعتي تا حد 1 Mbps فراهم مي‌آورد كه بي‌گمان با پيشرفت دانش و فناوري روز و با توجه به اين كه فناوري ADSL به سرعت در حال پيشرفت و فراگير شدن است، امكان افزايش اين سرعت‌ها نيز وجود دارد. گفتني‌ست، استفاده از راهكار اينترنت پرسرعت (ADSL)، بستر بسيار مناسبي را براي استفاده از آخرين امكانات و فناوري‌هاي روز دنيا فراهم مي‌سازد و كاربران به دليل ارتباط پرسرعت و دايمي با اينترنت مي‌توانند از مجموعه‌ي خدمات تكميلي ADSL همچون امكان مشاهده فيلم‌ها و برنامه‌هاي تصويري درخواستــي از طريق اينتـــرنت و تلويزيــــون خانگي (Video on Demand)، امكان استفاده از بازي‌هاي اينترنتـي  (Gaming) و ... بهره گيرند.

 


شرکت مبین نت گستران افتخار دارد تحت نظارت گروه سرمایه گذاری مبین محصولات خود را در کلیه زمینه های مرتبط با اینترنت در اختیار کاربران عزیز قرار دهد. ارائه خدمات دامنه و میزبانی وب ( هاست و دومین ) ، ارائه اینترنت پرسرعت در بیش از 80 مرکز مخابراتی تهران ، ارائه نرم افزارهای مدیریت سامانه فروش ، طراحی انواع پورتال ها ، مشاوره در خصوص خدمات فروشگاه های آنلاین ، راه اندازی فروشگاه آنلاین. مختصری از خدمات شرکت مبین نت گستران: طراحی وب، طراحی وب سایت، برنامه نویسی، فروش دامنه، فروش دومین، هاست و دومین، دامنه و میزبانی وب، اینترنت پرسرعت، سرور لینوکس، هاست لینوکس، میزبانی لینوکس، فروش آنلاین، خرید دامنه، خرید هاست، هاستینگ، خرید دومین، طراحی صفحه، مدیریت فروش، نرم افزار، فروشگاه،